• +90 531 022 89 69
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Pzt-Cum: 09:00 - 17:00

Kulak Akupunkturu (Aurikülopati)

Kulak Akupunkturu (Aurikülopati)

Kulak Akupunkturu (Aurikülopati)

Kulak, anne karnındaki bir bebeği temsil eder. Kulak akupunkturu, dış kulak üzerinde bulunan noktaları vücuttaki hastalıkların tanı ve tedavisini sağlamaktadır. Bu tedavi yönteminde Çinliler tarafından vücuttaki hastalıkları tedavi etmekte kullanılmasına ek olarak  en çok kullanılan kulak Fransız Dr. Nogier kulakta haritalanması ile teshiş ve tedavi yapılmaktadır. 

Kulak Akupunkturu Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılmaktadır?

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyonda kas iskelet sistem akupunkturu kullanılmaktadır. Kulak akupunkturu en çok başarılı olduğu hastalıklar temel olarak kas iskelet sistem hastalıklarıdır. Kas iskelet sistem akupunktura örnek olarak, boyun, bel ağrısı, omuz, diz dirsek, kalçağı, ayak bileği ağrısı, kulunç, diz kireçlenmesi, fibromyalji, sinir sıkışma sendromları ( karpal tünel sendromu (median sinir tuzaklanması), tenisçi/ golfçü dirseği, ….

Kulak Akupunkturu Uygulanışı

Kulak akupunkturu yarı kalıcı iğneler (ASP) iğneler kullanılır. Bu iğneler mutlaka bir dedektör yardımıyla bulunur. ASP iğneleri genelde bir hafta kalabildiği gibi bir gün de düşebilmektedir. Kulak akupunkturu, kas iskelet sistem hastalıklarının kulakta temsil ettiği noktalar kullanılmaktadır. Aynı zamanda  hastalığın patofizyolojisine uygun şekilde yansıma noktaları kullanılır. Kulak akupunkturunun seans ve süresine  fiziksel tıp ve rehabilitasyon doktoru karar vermektedir.