• +90 531 022 89 69
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Pzt-Cum: 09:00 - 17:00

Kuru İğneleme

Kuru İğneleme

Kuru İğneleme

Kuru iğneleme enjeksiyonu, eklem dışı romatizma hastalığı olan miyofasiyal ağrıda (kas romatizması) kullanılan bir tedavi yöntemidir.


Kuru İğneleme Hangi Hastalıklarda Uygulanmaktadır?

Kuru iğneleme en sık kullanıldığı hastalık miyofasial ağrı (kas romatizması) sendromudur. Miyofasiyal ağrı (kas romatizması), kaslarda ağrı ve tutuklukla seyreden ve bölgesel bir veya birkaç kas grubunda saptanan ağrılı nokta (tetik noktalar, ağrılı kas kasılması) ve gergin bantlarla karakterize bir hastalıktır.  Kuru iğneleme, myofasial hastalığının bulunduğu her tür ağrıda ( boyun, omuz, kol, el, kalça, bel, ayak) kullanılabilmektedir.


Kuru İğnelemede Yapılan Tedavi Nedir?

Kuru iğnelemede yapılan tedavi ağrılı noktaların (tetik noktalar ağrılı kas kasılması) iğne ile hasarlanmasına bağlıdır. Kuru iğneleme tedavisinde seans sayısı, sıklığı, süresi uygulayan doktor tarafından karar verilmektedir. Kuru iğneleme tedavinin etkisi hemen ortaya çıkmaktadır.


Kuru İğneleme Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Paslanmaz çelikten ve oldukça ince akupunktur iğneleri kullanılarak tedavi yapılır. Kuru iğneleme sırasında dışarıdan herhangi bir madde verilmemektedir.


Kuru İğne Tedavisinin Yararı Nedir?

Kuru iğneleme tedavisi ile ağrılı bölgede kas kasılması ve ağrı azalmaktadır.


Kuru iğneleme tedavisinin Yan Etkileri Nelerdir?

Kuru iğneleme tedavisi güvenli bir yöntemdir. Seyrek olarak iğne giriş yerinde kanama ve morarma olabilir.